Župne obavijesti - 23.12.2018. Ispis E-mail
23. prosinca 2018.

Danas je 4. nedjelja Došašća, posljednja nedjelja priprave za blagdan Isusova rođenja. Danas se obilježavaju Očići. Molimo, stoga, po zagovoru sv. Josipa, za sve očeve u našim obiteljima.

Uoči Božića imat ćemo blagoslov obitelji u udaljenijim dijelovima naše župe: Danas poslije pučke Mise blagoslov u Drljepanima, uključujući tu i Ivu Drljepana i Miju Budimira. Sutra, na Badnji dan, prijepodne blagoslov obitelji bit će u Datićima, Oglavku i Pločarima, a popodne u Lisovu i Grabovcima. Ovaj raspored je napravljen kako bismo, ako Bog da, mogli završiti s blagoslovom obitelji do blagdana Bogojavljenja.

Raspored ostalih posjeta obiteljima pročitat ćemo na Misi polnoćki i na blagdan Božića, ali ga možete pogledati također na oglasnoj ploči i našoj web-stranici.

Sutra je Badnji dan ili Badnjak. Nema svete Mise zornice. Svetu Misu slavimo kod sestara klarisa u 07:30h. Molimo vas da Badnju večer provedete u krugu obitelji moleći svetu krunicu prije večere. U crkvi slavimo svetu Misu polnoćku u 24:00h. Nakon polnoćke ostat ćemo u druženju ispred crkve uz čašu kuhanog vina i čaja. Molimo vas da se uzdržite od nepotrebne pucnjave i da ne bacate petarde u dvorištu crkve kako ne bi koga povrijedili i uznemirili jer to nema nikakve veze s Božićom, blagdanom mira i radosti.

U utorak je Božić—blagdan Isusova rođenja. Svim župljanima župe Brestovsko želimo da u miru, molitvi i kršćanskoj radosti dočekate i proslavite ovaj blagdan. Svete mise na Božić kod klarisa u 08:00h i pučka sveta misa u crkvi u 11:00h.

U srijedu je drugi dan Božića, blagdan sv. Stjepana prvomučenika. Svete mise slavimo kao i nedjeljom.

U četvrtak je treći dan Božića. Slavimo sv. Ivana apostola i evanđelista. To je drugi patron naše župe. Svete Mise slavimo u 07:00h kod sestara klarisa i pučku Misu u 11:00h.

Iduće nedjelje je blagdan Svete obitelji. Svete Mise po redovitom rasporedu.

Tko želi biti novi primatelj ili obnoviti pretplatu Svjetla riječi ili Katoličkog tjednika za 2019., neka se prijavi u župni ured.

23. 12. 2018. Nedjelja

† Za sve pokojne iz obitelji Kajić

† Alojzije, Anto i Jela Jurišić i njihovi pokojni

Pro populo-za sav puk župne zajednice

Nastavlja se Obiteljska katehezu s Gospinim kipom. Na listu se možete upisati utorkom poslije Duhovne obnove. Ovih dana kip je kod obitelji Raković na Brezovoj Kosi. Lista je popunjena sve do početka mjeseca ožujka iduće godine.
U četvrtak u 20:00h sveta misa u kapelici kod sestara klarisâ.
U petak, 18. prosinca, božićna sveta ispovijed u našoj župi. Ispovijed će biti u 10:00h i 15:00h. Molim sve župljane da se ispovjede prije Božića. Prije svete ispovijedi oprostimo jedni drugima kako bi i nama Bog oprostio naše grijehe. U petak zbog velike svete ispovijedi nema svete mise zornice. Naručenu svetu misu za pokojnu Anku Bošnjak i pokojne iz obitelji Bošnjak slavit ćemo u petak nakon završetka ispovijedi u 10:00h.
U petak u 19:00h sastanak Frame.
Stigli su i kalendari za 2016. godinu koje možete nabaviti u župnom uredu.