Župne obavijesti 17.3.2019. Ispis E-mail
18. ožujka 2019.

Danas je 2. korizmena nedjelja (Pačista). Svete Mise slavimo po redovitom rasporedu.

U korizmenom smo vremenu, stoga pozivamo sve na molitvu, odricanje, post i činjenje dobrih djela.

U utorak je svetkovina sv. Josipa. Svete Mise slavimo u 7:30h jutarnja kod sestara klarisa i pučka u 10:00h. U utorak je 1. utorak sv. Anti. Zbog svetkovine sv. Josipa neće biti večernje Mise. Pobožnost sv. Anti bit će prije svetih Misa u 7:30h i 10:00h.

U četvrtak navečer u 20:00h sveta Misa i klanjanje u kapelici kod sestara klarisa.

Svakog petka, u korizmi, u 17:00h obavljamo pobožnost Put križa, a nakon toga slavimo svetu Misu.

U petak u 19:00h je redoviti sastanak Franjevačke mladeži.

U subotu je župni vjeronauk: u 10:00h krizmanici; u 11:00h proba pjevanja za dječiji-crkveni zbor; u 12:00h vjeronauk za prvopričesnike, a poslije prvopričesnika slijedi sastanak ministranata.

U slijedeću nedjelju je 3. korizmena nedjelja i ujedno nedjelja solidarnosti. Te nedjelje ćemo i mi prikupiti kolektu za siromašne župe u našoj Vrhbosanskoj nadbiskupiji.

Pozivamo domaćine naše župe da mogu podmiriti godižbinu u korizmenom vremenu ...

Stigao je novi broj Katoličkog tjednika i Glasnik mira iz Međugorja.

I za ovaj Uskrs naša Frama želi organizirati uskrsne pakete za siromašne obitelji u našoj župi. Ta njihova akcija počinje u ovom korizmenom vremenu i zove se prema Isusovim riječima:”Što god učiniste jednome od moje najmanje braće, meni učiniste...”! Pozivamo vas da se uključite prema svojim mogućnostima, na taj način što ćete darovati bilo hranu koja se ne može brzo pokvariti, kao i ostale potrebštine (sredstva za higijenu) ili novčani dar, te ih donijeti kad budete dolazili na pobožnost Put križa i Misu petkom, i nedjeljom, te ih ostaviti u košaricu koja će biti u crkvi. Ova akcija traje do Cvjetnice uključivo.

Prošlog tjedna je preminula je Ana Štekić r. Biletić (žena Slavkova) iz Rauševca. Ukopana je na groblju Kosnice. Pokoj vječni daruj joj Gospodine!

17. 03. 2019. Nedjelja

† Mladenka, Branko i Jozo Antičević