gototopgototop

Fra Damir Pavić: Nedjeljna razmišljanja

Obiteljska kateheza s Marijom

Duhovna obnova

Vojska Bezgrešne na Brestovskom

Kolumne

Kolumne: fra Ivo Pavić
Kolumne: Marija Trogrlić
Kolumne: dr. Boris Adašević
Kolumne: Saša Jarmanović

Molitve

Biciklistički klub "Sveti Franjo" Brestovsko

Biciklistički klub Sv. Franjo u Varešu Ispis E-mail
Autor: fra Damir Pavić   
02. listopada 2012.

Povodom sv. Mihovila, zaštitnika župe Vareš, Biciklistički klub "Sveti Franjo" s Brestovskog organizirao je bicikločašće u Vareš.

Zajedničko okupljanje bilo je u 06:00 sati ispred župne crkve na Brestovskom. Nakon molitve Anđeo Gospodnji i zajedničkog fotografiranja u cik zore krenuli smo na putovanje. 14 biciklista članova našega Kluba. Prije putovanja stigla je i logistika: Duje Vujica koji nas je toga dana pratio s kombijem. Bog mu dao zdravlje!

Kod Bilanove pumpe pridružio nam se bračni par Markota iz Fojnica. Također zaljubljenici u biciklizam. Zajedno smo nastavili prema Kiseljaku gdje je nas je čekalo i 6 biciklista iz Lepenice koji su nam se pridružili u vožnji. Sada nas je ukupno 22.

Prvo odmaranje je kod Crvene stijene na izlazu iz Kiseljaka, gdje smo se pomolili za žrtve rata i poraća, a onda malo jača vožnja do Visokog. Kratki odmor, a onda skoro bez stajanja do Breze. Dodali smo gas da ne gubimo vrijeme kako bismo na vrijeme stigli na svetu misu. Nakon Breze kratki odmor kod motela Bosna, a onda prava vožnja do Dabravina. Kolona se razvukla, ali sačekujemo jedni druge. Sve protiče u redu. Držimo se pravila zajedničke vožnje: nema pretjecanja i vozimo u koloni.

Lijepo nas je i vidjeti. Svi pristojno odjeveni i sa kacigama na glavi. Zahvaljujemo našem bratu blizancu s druge strane rijeke Save: Biciklističkom klubu Sv. Franjo iz Okučana koji su nas uz pomoć udruge "8+" iz Vođinaca opskrbili biciklističkom opremom za ovo putovanje. Šaljemo im veliki pozdrav i veselimo se, ako Bog da, nekoj zajedničkoj vožnji i druženju. Bog neka blagoslovi našeg starijeg biciklističkog brata!

Prekrasno je putovati prema Varešu biciklom dolinom rijeke Stavnje! Jest da je uzbrdo, ali ne smeta pored tolike Božje ljepote. Brzo smo stigli do Vareš Majdana. Ovdje nas stiže i autobus s Brestovskog. S naše župe organizirano je hodočašće sv. Mihovilu. I njih kratko pozdravljamo, a onda nastavljamo prema Varešu. Oni na četiri točka, a mi na dva. U Vareš stižemo baš na vrijeme. Pola sata prije početka svete mise. Taman dovoljno vremena za zajedničko fotografiranje ispred kipa sv. Mihovila u dvorištu i da se pripremimo za svetu misu. Stiže i domaćin fra Mirko da nas pozdravi.

Mnoštvo naroda na svetoj misi. Najviše je Varešana, ali ima i nas hodočasnika. Pod svetom misom zahvaljujemo Gospodinu za milost današnjega dana. Nakon svete mise ima hrane i pića dovoljno za goste. Ni mi nismo ostali gladni. Hvala domaćinima. Veselo je na platou ispred crkve. Narod se pjeva i veseli. Bogu hvala.

U 14:00 sati krećemo natrag. Sada je puno lakše. Vozimo nizbrdo. U Brezi kava, a onda posjet našim postulantima u Visokom. Ivan i Stjepan su pravi domaćini. S njima odlazimo u crkvu da se zajedno pomolimo. Kod dolaska mali incident: kod zaustavljanja ispred crkve sudar bicikala. Maja je malčice nastradala, ali ništa strašno. Oporavit će se.

Slijedi posljedna dionica prema Kiseljaku. Dame imaju prednost: Maju 1 i Maju 2 puštamo da voze na čelu kolone i diktiraju tempo. Mnogi dečki bi im pozavidjeli na kondiciji! Našem Šimi, skoro dedi, također treba skinuti kapu: nimalo nije zaostajao za nama! Bog ga poživio mnoga ljeta. Isto vrijedi i za Matu: i on je mašio pedesetu, ali vozi ko svjetski prvak!

U Kiseljak stižemo oko pola šest. Još jedno odmaranje kod Bilanove pumpe. Vrijeme uzeti još jedan gutljaj kisele, a onda posljednja dionica do Brestovsko. U srcu je mir i zahvalnost Bogu za ovaj prekrasan dan. Razgovaramo već o nekim drugim vožnjama. Bože zdravlja pa ćemo vidjeti…

 
Povezani članci :

» Završena biciklijada "Marija Zvijezda"

S Božjom pomoću uspješno je Međunarodna biciklijada u čast sv. Ivanu Pavlu II. te prigodom dolaska pape Franje u Sarajevo. Na ovoj biciklijadi u kojoj su sudjelovali brojni biciklisti iz svih gradova Hrvatske i Bosne i Hercegovine koje je...

» BK "Sv. Franjo" Brestovsko na biciklijadi "Marija Zvijezda"

Uz 10. obljetnicu preminuća sv. Ivana Pavla II. i uoči dolaska pape Franje u Sarajevo, Misijska Europska Inicijativa "Kristov stol" iz Zagreba organizira 2. Međunarodnu biciklijadu Ivana Pavla II. "MARIJA ZVIJEZDA".Nakana ove manifestacije je...

» Završetak Biciklijade "Marija Zvijezda"

Drugi dan Međunarodne biciklijade sv. Ivana Pavla II., biciklisti kluba "Sv. Franje" vozili su dionicu od Brestovskog do Podmilačja. Bogu hvala poslužilo nas je dobro vrijeme i sretno smo stigli na odredište.Već nakon Donjeg Vakufa susreli smo...

» BK Sveti Franjo na biciklijadi "Marija Zvijezda"

U organizaciji Misijske europske inicijative "Kristov Stol" iz Zagreba, povodom proglašenja svetim Ivana Pavla II., organizirana je "Marija Zvijezda" – 1. Međunarodna biciklijada sv. Ivana Pavla II. Biciklijada se održava od 30. travnja do 03....

» Blagoslov vozača i vozila – Bakići (Olovo)

U organizaciji Biciklističkog kluba „Sveti Franjo“ s Brestovskog upriličena je vožnja biciklima u mjesto Bakiće kod Olova, gdje se već godinama održava tradicionalni blagoslov vozača, automobila i ostalih prijevoznih sredstava na...

» Bicikločašće sv. Ivi

Brestovsko – Podmilačje23.06.2013. u 04:00hPovodom proslave sv. Ivana Krsitelja, Biciklistički klub "Sveti Franjo" Brestovsko 23. lipnja organizira bicikločašće u Podmilačje. Zbog velike udaljenosti u vožnji mogu sudjelovati samo punoljetni...

» Bicikločašće sv. Anti

Povodom blagdana sv. Ante, koji se na poseban način obilježava u susjednoj župi, Biciklistički klub "Sv. Franjo" Brestovsko je na uočnicu sv. Ante uprililičio prigodno bicikločašće u Busovaču.Polazak je bio u 15:30h ispred župne crkve na...

» "Sv. Franjo" u Fojnici

Biciklistički klub "Sv. Franjo" s Brestovskog, povodom blagdana Duhova, organizirao je bicikločašće u susjednu župu Fojnica, gdje se na poseban način proslavlja ovaj blagdan.Dana 19. svibnja u 08:30h, ispred crkve Rođenja Blažene Djevice...

» Sv. Franjo u posjeti sv. Jakovu

U nedjelju, 12. svibnja, u organizaciji Biciklističkog kluba "Sv. Franjo" s Brestovskog upriličena je vožnja biciklima do svetišta sv. Jakova Markijskog u Deževicama, gdje se svake Mlade nedjelje na misno slavlje okuplja mnoštvo vjernika iz...

» Brestovsko Gospi u Olovo…

Već godinama se 1. svibnja tradicionalno hodočasti Gospi u Olovo. Vjernici brojnih župa iz Bosne i Hercegovine dolaze u ovo najstarije Gospino svetište na ovim prostorima i utječu se zagovoru Majke Marije.Tako su i ove godine mnogi župljani...

» BK "Sv. Franjo" u Kraljevoj Sutjesci

Unatoč zimskom vremenu, koje je nastupilo u nedjelju ujutro, 7 hrabrih članova Biciklističkog kluba "Sv. Franjo" Brestovsko, predvođeni seniorima Šimom i Matom, odlučili su biciklima krenuti do Kraljeve Sutjeske i sudjelovati na misnom slavlju...

» BK "Sveti Franjo" na Bobovcu

Dana 20. listopada, na kraljevskom gradu Bobovcu, održan je 11. molitveni dan za Domovinu kojega organizira Vrhbosanska nadbiskupija i 9. hodočašće pripadnika Ministarstva obrane, Oružanih i redarstvenih snaga BiH. Ujedno je otvorena i Godina...

Hvaljen Isus i Marija!

Poštovani posjetitelji,

dobro došli na službenu stranicu Župe Rođenja BDM Brestovsko.

Ovim putem našim župljanima i svim ljudima dobre volje želimo približiti život naše župne zajednice, prenositi poruku Evanđelja i posredovati kršćanske vrednote.

Mir i dobro!

Cjelodnevno klanjanje

Samostan Svete Klare

Klarise na Brestovskom

Poveznice

Duhovna poezija

Katekizam Katoličke Crkve

Pregled članaka

Svetac mjeseca

Svetac mjeseca


Katolički kalendar

Katolički kalendar 2016.

Najčitanije

Najnoviji prilozi

Foto albumi

Klikni za foto albume

2012-2016 © Župa Rođenja Blažene Djevice Marije - Brestovsko