Župne obavijesti - 21.7.2019. Ispis E-mail
22. srpnja 2019.

• Danas je 16. nedjelja kroz godinu. Svete Mise slavimo po redovitom rasporedu.

• Prošle nedjelje smo najavili za danas misijsku akciju pod nazivom MIVA - “Moj dar slavi Boga za sve prijeđene kilometre”. Smisao te misijske akcije u našoj nadbiskupiji jest da naše misionare, u siromašnim zemljama Afrike i drugih krajeva svijeta, novčano podupremo u nabavci vozila kako bi lakše došli u misijske postaje udaljene i po 150 km i na taj način mogli spašavati živote bolesnih i siromašnih ljudi, te dovoziti materijal za gradnju crkava, škola i bolnica. Hvala svima koji su darovali na tu nakanu.

• Na poticaj i poziv naših biskupa proslava Obiteljskog dana u BiH na Kupresu bit će u subotu i nadjelju (27. i 28. srpnja). Program počinje u subotu, 27. srpnja u 18 sati, a završava u nedjelju, 28. srpnja sa svečanim Euharistijskim slavljem u 11 sati, koje predvodi Vinko kardinal Puljić, nadbiskup vrhbosanski. Pozivamo naše obitelji koje mogu ići na Kupres da sudjeluju u molitvi za obitelj u našem narodu. Za tu prigodu naši biskupi poslali su posebnu molitvu Presvetom Trojstvu za obitelj.

• U utorak je klanjanje Isusu u Presvetom Sakramentu od 16:00h do 18:00h. U 17:30h molimo Gospinu krunicu te u 18:00h slavimo svetu Misu.

• U četvrtak navečer u 20:00h sveta Misa i klanjanje u kapelici sestara klarisa.

• Ženidbeni navještaj:u ime Božje ženi se Marijo Franjić, sin Ante i Marine r.Jurkić, iz Rauševca, naša župa, i uzima Jelenu Miletić, kći Pere i Milice r.Stanić, iz Podcitonje, župa Fojnica. Neka ih prati Božji blagoslov!

• Iz katoličkog kalendara izdvajamo: sutra je sv. Marija Magdalena; u utorak je sv. Brigita Švedska, zaštitnica Evrope; u četvrtak je sv. Jakov, apostol; u petak su sv. Ana i Joakim, roditelji BDM. Sv. Ana se posebno slavi u Lepenici u kojoj će središnje Euharistijsko slavlje biti u 11:00h. U nedjelju je vanjska proslava sv. Ane u Lepenici i mlada Misa fra Josipa Kapetanovića u 11:00h.

• Prošlog tjedna u Kiseljaku je preminula Ljubica Bodul r. Vidović, žena +Marijana. Ukopana je u Bilalovcu. Misa zadušnica za pokojnu Ljubicu bit će sutra u 07:30h. Pokoj vječni daruj joj Gospodine!

21. 07. 2019. Nedjelja

† Ivo i  Jelka Komšić i njihovi pokojni

† Janko i Snježana Drmać

Pro populo-za sav puk župne zajednice Brestovsko