Župne obavijesti - 24.11.2019. Ispis E-mail
23. studenog 2019.

NEDJELJA KRISTA KRALJA

Danas je svetkovina Krista Kralja svega stvorenja i ujedno 34. nedjelja kroz godinu. Ovo je posljednja nedjelja kroz godinu. Svete Mise slavimo po redovitom rasporedu.

U utorak je klanjanje Isusu od 16:00h do 17:00h. Sveta Misa u 17:00h. Prekosutra je mijena mjeseca, pa je slijedeća nedjelja Mlada nedjelja. Poslije pučke Mise bit će skupština FSR-a.

U četvrtak je sveta Misa i klanjanje u 20:00h kod sestara klarisa.

U slijedeću nedjelju je prva nedjelja Došašća ili Adventa. Prvom nedjeljom Došašća započinje Nova liturgijska-crkvena godine.Vrijeme Došašća ili adventa jest vrijeme priprave za Božić.

Vrijeme Božića je vrijeme darivanja. Bog nam je darovao svoga Sina za Spasitelja. To je razlog da i mi u ovom spasonosnom vremenu, prema svojim mogućnostima, darujemo jedni druge, a osobito siromašne obitelji. Stoga će pred oltarom biti postavljena jedna košarica s natpisom: moj božićni dar za siromahe. Tu možemo staviti namirnice, deterdžente i ostalo što se neće brzo pokvariti, pa će naši framaši od toga napraviti božićne pakete i odnijeti ih prije Božića siromašnim obiteljima u našoj župi.

U slijedeću nedjelju (prva nedjelja Došašća) će naš župljanin fra Stjepan Lukašević primiti u katedrali u Sarajevu Sveti red Đakonata. Đakonat je prvi stupanj Svetog Reda. Poduprimo ga svojim molitvama. Neka ga Gospodin, koji ga je pozvao, prati svojom milošću da ustraje na tom putu Božjeg poziva.

Iz katoličkog kalendara: sutra je sv. Katarina Aleksandrijska, djevica i mučenica; u četvrtak je sv. Jakov Markijski; u petak su Svi Sveti Franjevačkog reda; u subotu sv. Andrija, apostol.

U župnom uredu možete nabaviti kalendare za 2020. godinu.

Danas poslije Misa možete nabaviti adventske vijence koje su izradili naši framaši .

Došao je novi broj Katoličkog tjednika.

Prošlog tjedna su preminuli: u Krčevinama je preminula Janja Mikulić r. Grubešić, supruga pokojnoga Augusta Mikulića. Ukopana je u groblju Bilalovac; u Travniku je preminula Anđelka Komšić r. Vuleta iz Jehovca, supruga Adolfa Komšića. Ukopana je u groblju Kosnice. Pokoj vječni daruj im Gospodine!

24 11. 2019. Nedjelja

† Ruža, Jozo, Luca i Juro Trogrlić