Župne obavijesti - 22.12.2019. Ispis E-mail
22. prosinca 2019.

4. NEDJELJA DOŠAŠĆA

Danas je 4. nedjelja Došašća, posljednja nedjelja priprave za blagdan Isusova rođenja. Danas se obilježavaju Očići. Molimo, stoga, po zagovoru sv. Josipa, za sve očeve u našim obiteljima.

Uoči Božića imat ćemo blagoslov obitelji u udaljenijim dijelovima naše župe: sutra-ponedjeljak (23. 12.) prijepodne blagoslov obitelji bit će u Datićima, Oglavku i Pločarima, a popodne: Lisovo i Grabovci. U utorak, na Badnji dan, prijepodne blagoslov obitelji: Drljepani i Badne. Ovaj raspored je napravljen kako bismo, ako Bog da, mogli završiti s blagoslovom obitelji do blagdana Bogojavljenja.

Raspored obitelji ostalih mjesta u župi objavit ćemo na Misi polnoćki i na blagdan Božića, ali ga možete pročitati na oglasnoj ploči i na web-stranici naše župe.

U utorak je Badnji dan ili Badnjak. Nema svete Mise zornice. Svetu Misu slavimo kod sestara klarisa u 07:30h. Molimo vas da Badnju večer provedete u krugu obitelji moleći svetu krunicu prije večere. U crkvi slavimo svetu Misu polnoćku u 24:00h. Nakon polnoćke ostat ćemo u druženju ispred crkve uz čašu kuhanog vina i čaja. Molimo vas da se uzdržite od nepotrebne pucnjave i da ne bacate petarde u dvorištu crkve kako ne bi koga povrijedili i uznemirili jer to nema nikakve veze s Božićom, blagdanom mira i radosti.

U srijedu je Božić-blagdan Isusova rođenja. Svim župljanima župe Brestovsko želimo da u miru, molitvi i radosti dočekaju i proslave ovaj blagdan. Mise na Božić: kod klarisa u 07:30h i pučka Misa u crkvi u 11:00h.

U četvrtak je drugi dan Božića, blagdan sv. Stjepana prvomučenika. Svete mise slavimo kao nedjeljom.

U petak je treći dan Božića. Slavimo sv. Ivana apostola i evanđelista. To je drugi patron naše župe. Svete Mise slavimo u 07:30h kod sestara klarisa i pučku Misu u crkvi u 11:00h.

Iduće nedjelje je blagdan Svete obitelji. Svete Mise po redovitom rasporedu.

Sakrament svete ženidbe žele primiti Josip Puljić, sin Miroslava i Jasne r. Knežević, iz Rauševca, i Dijana Artmagić, kći Marka i Ivke r. Baldi, iz Sivše, župa Sivša. Neka ih prati Božji blagoslov!

Tko želi obnoviti pretplatu Svjetla riječi ili Katol. tjednika za 2020. ili biti novi primatelj, neka se prijavi u ured.

Prošlog tjedna preminuli su Franjo Vujica (Marka) iz Hrastova i Ivo Budimir (Mate) iz Klokota. Obojica su ukopani u Bilalovcu. Okrijepljeni su svetim sakramentima. Pokoj vječni daruj im, Gospodine!

22. 12. 2019. Nedjelja

† Paško Vujica i njegovi pokojni