Župne obavijesti - 26.1.2020. Ispis E-mail
26. siječnja 2020.

Danas na 3. nedjelja kroz godinu slavimo Nedjelju Božje riječi. Naime, papa Franjo je prošle godine 30 rujna 2019. odredio da u cijeloj Crkvi 3. nedjelja kroz godinu bude posvećena slavljenju, razmišljanju i širenju Božje riječi. Ova, zadnja nedjelja siječnja je Dan molitve za mir u BIH. Ova nedjelja je ujedno i Mlada nedjelja. Danas ćemo moliti pod pučkom Misom za sve poginule branitelje župe Brestovsko i općine Kiseljak. Povod tome je 26. obljetnica njihovog stradanja na Zavrtaljci. Opijelo i polaganje vijenaca bit će u 10:30h. Poslije pučke Mise pozivamo vas u dvoranu na zajedničko druženje uz okrepu.

U srijedu, 29. siječnja, na dan 26. obljetnice bitke na Zavrtaljcii stradanja naših branitelja, bit će tradicionalno pješačenje do samog mjesta na Zavrtaljci. Tu ćemo se pomoliti za njihovo spasenje. Mjesto okupljanja je Pobrđe, Orahovo, kod kuća Antičevića, a polazak je planiran u 10:00h.

U utorak je klanjanje Isusu u Presvetom Sakramentu od 16:00h do 17:00h. U 17:00h slavimo svetu Misu.

U četvrtak u 20:00h je sveta Misa kod sestara klarisa.

U petak u 19:00h je sastanak Frame.

U subotu je Prva subota u mjesecu. Utječemo se Bezgrešnom Srcu Marijinom. Misu slavimo u 17:00h.

Vjeronauk za krizmanike, prvopričesnike i proba pjevanja za dječiji crkveni zbor je po redovitom rasporedu.

U slijedeću nedjelju slavimo blagdan Prikazanja Gospodinova - Svijećnicu (Marinu). Blagdan Svijećnice slavi se kao Dan posvećenog života i dar života.

Stigao je novi broj Katoličkog tjednika.

U župnom uredu možete nabaviti svijeće za posvetu prigodom proslave blagdana Svijećnice.

Iz katoličkog kalendara izdvajamo: u utorak je sv. Toma Akvinski, crkveni naučitelj; u četvrtak je sv. Hijacinta Marescotti; u petak je sv. Ivan Bosco.

Prošlog tjedna, nakon teške bolesti, uz okrepu sv. sakramenata, preminuo je u bolnici u Novoj Biloj Zoran Drljepan (Vinka) iz Hrastova. Ukopan je na groblju Bilalovac. Pokoj vječni daruj mu Gospodine!

26. 1. 2020. Nedjelja

† Zorka, Ivo i Luca Bradara