Župne obavijesti - 31.5.2020. Ispis E-mail
01. lipnja 2020.

Danas su Duhovi, svetkovina Duha Svetoga ili Pedesetnica. Slavimo silazak Duha Svetog na Crkvu. Otvorimo svoje srce djelovanju Duha Svetog kako bi nas On prosvijetlio. Nema danas kod nas pučke svete Mise zbog proslave Duhova u Fojnici.

U utorak je 12. utorak na čast sv. Anti. Klanjanje Isusu u Presvetom Sakramentu od 16:00h do 18:00h. U 17:30h molimo Gospinu krunicu te u 18:00h slavimo svetu Misu.

U srijedu, petak i subotu su ljetne kvatre. Posvećene su molitvi za posvećenje ljudskog rada i za urod zemlje. Kvatre su privilegirani dani. Stoga vas sve pozivamo na molitvu i činjenje djela pokore i ljubavi.

U četvrtak u 20:00h sveta Misa i klanjanje u kapelici sestara klarisa.

U petak i subotu su prvi petak i prva subota u mjesecu sa pobožnostima Presvetom Srcu Isusovu i Bezgrešnom Srcu Marijinu. U petak je cjelodnevno klanjanje pred Presvetim Oltarskim Sakramentom od 08:00h do 18:00h u kapelici sestara klarisa. U 18:00h slavimo svetu Misu. U subotu pobožnost Bezgrešnom Srcu Marijinu počinje s molitvom Gospine krunice u 17:30h, a sv. Misu slavimo u 18:00h.

U sljedeću subotu je ispovijed za prvopričesnike i njihove roditelje u 17:00h.

U iduću nedjelju, na svetkovinu Presvetog Trojstva, slavimo Prvu sv. Pričest u našoj župi u 11:00h. Ove godine imamo 7 prvopričesnika.

Ured za brak i obitelj Vrhbosanske nadbiskupije najavljuje tečaj priprave za sakramentalni brak u subotu 27. lipnja ove godine.Tečaj će biti u župi Kiseljak. Momci i cure naše župe, koji imaju namjeru uskoro sklopiti sakramentalni brak, trebaju se najaviti nama u župni ured.

Prošlog tjedna u staračkom domu u Novoj Biloj preminula je Ivka Bradara r. Bagarić, supruga + Slavka Bradare. Ukopana je jučer na groblju Oglavak. Okrijepljena je svetim sakramentima. Pokoj vječni daruj joj Gospodine!

31. 5. 2020. Nedjelja

Prva sv. Pričest

† Luca, Jela, Anto i Jure Trogrlić i njihovi pokojni

† Jozo i Lucija Stapić i njihovi pokojni