Župne obavijesti - 9.8.2020. Ispis E-mail
08. kolovoza 2020.

Danas je 19. nedjelja kroz godinu i drugi dan trodnevnice sv. Klari, te proslava mlade Mise našeg župljanina fra Stjepana Lukaševića. Zbog mlade mise neće biti večernje Mise. Danas je veliko slavlje za našu župu Brestovsko, koje smo čekali 44 godine. Naime, zadnje mlade Mise u našoj župi bile su 1976. godine kada su slavili fra Pavo Vujica i vlč. don Marinko Grubešić. Čestitamo našem mladomisniku fra Stjepanu i želimo mu Božji blagoslov i ustrajnost u svećeničkom pozivu. Pozivamo vas da molite za njega i za sve svećenike.

Sutra je treći dan trodnevnice sv. Klari, koja će biti u crkvi: 17:30h - sveta krunica i mogućnost za ispovijed, a u 18:00h mogućnost za ispovijed. Molimo pjevače našeg crkvenog zbora da poslije večernje Mise trodnevnice ostanu na probi pjevanja kako bi sa sestrom Maricom uvježbali pjesme za proslavu svete Klare.

U utorak je proslava blagdana sv. Klare, zaštitnice samostana naših sestara klarisa i župe Brestovsko. Kod sestara klarisa slavimo jutarnju svetu Misu u 07:00h i svečano euharistijsko slavlje u 11:00h predslavi uzoriti kardinal Vinko Puljić, vrhbosanski nadbiskup u koncelebraciji s drugim svećenicima. Pod svetom Misom u 11:00h položit će svečane (vječne) zavjete s. Nikolina Antičević. Nakon misnog slavlja tradicionalno dijeljenje blagoslovljenih kruščića.

U četvrtak je redovita sv. Misa u 20:00h kod sestara klarisa.

U subotu je zapovjedna svetkovina Uznesenja Blažene Djevice Marije-Velika Gospa. Svete Mise slavimo kod sestara klarisa u 07:30h i u crkvi pučka sveta Misa u 11:00h.

Katolički tisak: stigao je novi broj Katoličkog tjednika.

Prošlog tjedna preminuli su: u Vitezu u staračkom domu sv. Josipa preminula je Jozefina Katana r. Topić, žena + Ivana. Ukopana na groblju Bilalovac; u travničkoj bolnici preminuo je Dragan Brajković, +Ive, iz Pločara. Ukopan je na groblju Oglavak. Pokoj vječni daruj im,Gospodine!

9. 8. 2020. Nedjelja

† Fabijan Galić