Župne obavijesti 30.5.2021. Ispis E-mail
29. svibnja 2021.

Danas je svetkovina Presvetog Trojstva. Pod pučkom svetom Misom u 11:00h slavimo svetu Potvrdu ili Krizmu. Sakrament svete Potvrde primit će 33 krizmanika naše župe ( djevojčica 15 i dječaka 18), te jedan krizmanik iz župe Kiseljak i jedna krizmanica iz župe Kreševo. Ukupno 35 krizmanika. Božji blagoslov i iskrene čestitke želimo našim krizmanicima, njihovim roditeljima i kumovima!

U utorak je 12. utorak na čast svetom Anti. Svetu Misu slavimo u 18:00h.

U četvrtak je svetkovina Tijela i Krvi Kristove-Tijelovo. To je zapovijedna svetkovina. Svete Mise slavimo kod sestara klarisa u 7:30h i pučku svetu Misu u 11:00h sa svečanom tijelovskom procesijom. Pozivamo sve naše župljane na svetu Misu i tijelovsku procesiju, a posebice ovogodišnje prvopričesnike i ostale mlade predvođene našom framom. Zbog svetkovine Tijelova nema večernje Mise u 18:00h kod sestara klarisa.

U petak i subotu su prvi petak i prva subota koji su posvećeni Presvetom Srcu Isusovu i Bezgrešnom Srcu Marijinu. Svete Mise u 18:00h.

IV. Obiteljski dan u BiH bit će na Kupresu u nedjelju 25. srpnja 2021. u 11:00h. Naši biskupi posebice pozivaju da na taj dan dođu bračni drugovi koji obilježavaju 25. ili 50. odnosno 60. obljetnicu braka. Zato molimo sve naše župljane koji ove godine slave nabrojene obljetnice da sudjeluju na Obiteljskom danu na Kupresu, te da nam se prijave, kako bi smo obavijestili do 28. lipnja kancelariju Ordinarijata o broju žendibenih drugova iz naše župe, koji slave 25. 50. i 60. godina braka.

Ženidbeni navještaj: u ime Božje ženi se Igor Čiča, sin Dražena-Martina Čiče i Lucije r. Marić, iz Komara, župa Kreševo, i uzima Gordanu Drljepan, kći Gorana Drljepana i Spomenke r. Relota, iz Hrastova, naša župa. Želimo im Božji blagoslov u obiteljskom životu!

Prošlog tjedna u Datićima je preminula Lucija Barišić, r. Knežević, supruga pok. Marka. Pokoj vječni daruj joj, Gospodine!

30. 5. 2021. Nedjelja

† Franciska i Pero Biletić

† Ivka i Slavko Bradara

Sveta Potvrda ( sv. Krizma )