Župne obavijesti 5.6.2021. Ispis E-mail
05. lipnja 2021.

Danas je 10. nedjelja kroz godinu. Svete Mise slavimo po redovitom rasporedu.

U utorak je 13. utorak na čast svetom Anti. Svetu Misu slavimo u 18:00h.

U četvrtak je klanjanje Isusu od 17:00h do 18:00h u kapelici s. klarisa, a svetu Misu slavimo u 18:00h.

U petak je blagdan Presvetog Srca Isusova. Srce Isusovo posebno se slavi u Šćitovu. To je filijalna crkva župe Fojnica. Trodnevnica u Šćitovu bit će u utorak, srijeda i četvrtak u 18:00h. Glavna proslava Srca Isusova bit će u sljedeći petak u Šćitovu u 11:00h. Svetu Misu kod nas slavimo u petak u 7:30 sati.

U subotu je blagdan Bezgrešnog Srca Marijina. Sveta Misa je 7:30h.

IV. Obiteljski dan u BiH bit će na Kupresu u nedjelju 25. srpnja 2021. u 11:00h. Naši biskupi posebice pozivaju da na taj dan dođu bračni drugovi koji obilježavaju 25. ili 50. odnosno 60. obljetnicu braka. Zato molimo sve naše župljane koji ove godine slave nabrojene obljetnice da sudjeluju na Obiteljskom danu na Kupresu, te da nam se prijave, kako bi smo obavijestili do 28. lipnja kancelariju Ordinarijata o broju žendibenih drugova iz naše župe, koji slave 25. 50. i 60. godina braka.

Ženidbeni navještaji: 1) u ime Božje ženi se Marin Blaškić, sin Florijana i Katice r. Beblek, iz Krčevina, naša župa, i uzima Mirnu Bošnjak, kći Miroslava i Olge r. Marković, iz Draga, župa Busovača. 2) u ime Božje ženi se Srećko Markanović, sin Miroslava i Zorice r. Knežević, iz Hrastova, naša župa, i uzima Danijelu Rako, kći Ivana i Dragice r. Vujičević, iz Šuškova Naselja, župa Domanovići. Želimo im Božji blagoslov u obiteljskom životu!

Pozivamo ovogodišnje naše dječake koji su završili devetogodišnju školu, a imaju volju postati franjevci-svećenici, odnosno bosanski ujaci, koji će služiti Bogu i svom hrvatskom narodu, da nam se najave u župni ured, kako bismo im pomogli da se upišu na Franjevačku gimnaziju u Visokom.

Katolički tisak: stigao je novi broj Svjetla riječi.

U sljedeću nedjelju slavi se u Busovači sv. Anto Padovanski. Budući da je župa Busovača naša susjedna župa, kod nas neće biti pučke Mise u 11:00h. Mise će biti samo u 7:00h i 8:30h.

6. 6. 2021. Nedjelja

† Ivan i Kata Kajić

† Rafael i Kata Bošnjak i njihovi pokojni

Pro populo-za sav puk župne zajednice Brestovsko