Župne obavijesti 13.6.2021. Ispis E-mail
13. lipnja 2021.

Danas je 11. nedjelja kroz godinu, mlada nedjelja i blagdan sv. Ante Padovanskog. Svete Mise slavimo u 7:00h i 8:30h. Zbog slavlja sv. Ante u Busovači, nema kod nas pučke svete Mise u 11:00h.

U četvrtak je klanjanje Isusu od 17:00h do 18:00h u kapelici s. klarisa, a svetu Misu slavimo u 18:00h.

IV. Obiteljski dan u BiH bit će na Kupresu u nedjelju 25. srpnja 2021. u 11:00h. Naši biskupi posebice pozivaju da na taj dan dođu bračni drugovi koji obilježavaju 25. ili 50. odnosno 60. obljetnicu braka.

Zato molimo sve naše župljane koji ove godine slave nabrojene obljetnice da sudjeluju na Obiteljskom danu na Kupresu, te da nam se prijave, kako bi smo obavijestili do 28. lipnja kancelariju Ordinarijata o broju žendibenih drugova iz naše župe, koji slave 25. 50. i 60. godina braka.

Ženidbeni navještaji: 1) u ime Božje ženi se Darko Biletić, sin Stipice i Lidije r. Konjicija iz Bilalovca, naša župa, i uzima Katarinu Bradić, kći Darka i Danijele r. Lasić iz Brnjaka, župa Kiseljak. Mladencima želimo Božji blagoslov u obiteljskom životu!

Pozivamo ovogodišnje naše dječake koji su završili devetogodišnju školu, a imaju volju postati franjevci-svećenici, odnosno bosanski ujaci, koji će služiti Bogu i svom hrvatskom narodu, da nam se najave u župni ured, kako bismo im pomogli da se upišu na Franjevačku gimnaziju u Visokom.

Dan “Kruha sv. Ante” za našu župu bit će u iduću nedjelju. Središnjica “Kruha sv. Ante” sa sjedištem u Sarajevu pokrenula je nedavno akciju pod nazivom: Zajedno izgradimo dvije obiteljske kuće na Banovini. Tu se radi o pomoći stradalima u razornom potresu u okolici Siska i Petrinje. Sva kolekta Dana “Kruha sv. Ante” ide u tu namjenu. Uključimo se u tu plemenitu akciju i pomozimo prema svojim mogućnostima.

Katolički tisak: stigao je novi broj Katoličkog tjednika.

Prošlog tjedna preminuo u domu Pazarići Miroslav Katana (Stipin) iz Krčevina. Ukopan je u groblju Grebci. Pokoj vječni daruj mu, Gospodine!

13. 6. 2021. Nedjelja

† Marijan i Klara Bradara i njihovi pokojni

† Anto Vujica

14. 6. 2021. Ponedjeljak