Župne obavijesti - 20.6.2021. Ispis E-mail
19. lipnja 2021.

Danas je 12. nedjelja kroz godinu. Svete Mise slavimo po redovitom rasporedu.

U četvrtak zbog svetkovine sv. Ivana Krstitelja nema klanjanja i svete Mise u 18 sati kod sestara klarisa. Ima samo jutarnja sveta Misa u 7:30 sati.

“B.-TOURS” Kiseljak organizira odlazak na hodočašće sv. Ivi u Podmilačje: u srijedu, na uočnicu, 23. lipnja 2021. Polazak iz Kiseljaka je u 12:30 sati sa platoa ispred “Pacifika,” a ispred škole na Brestovskom u 12:45 sati. Na sam dan sv. Ive u četvrtak, 24. 6. 2021. polazi iz Kiseljaka ujutro 5:30 sati, a ispred škole na Brestovskom polazi ujutro u 5:45 sati. Cijena povratne karte iznosi 12 KM.

Iz Katoličkog kalendara izdvajamo: sutra je sv. Alojzije Gonzaga (Slavko, Slavica, Vjeko, Vjekoslav); u utorak su sv. Ivan Fisher i Toma More, engleski mučenici; u četvrtak je sv. Ivan Krstitelj - Ivandan.

IV. Obiteljski dan u BiH bit će na Kupresu u nedjelju 25. srpnja 2021. u 11:00h. Naši biskupi posebice pozivaju da na taj dan dođu bračni drugovi koji obilježavaju 25. ili 50. odnosno 60. obljetnicu braka. Zato molimo sve naše župljane koji ove godine slave nabrojene obljetnice da sudjeluju na Obiteljskom danu na Kupresu, te da nam se prijave, kako bi smo obavijestili do 28. lipnja kancelariju Ordinarijata o broju žendibenih drugova iz naše župe, koji slave 25. 50. i 60. godina braka.

Dan “Kruha sv. Ante” za našu župu je danas. Središnjica “Kruha sv. Ante” sa sjedištem u Sarajevu pokrenula je akciju pod nazivom: zajedno izgradimo dvije obiteljske kuće na Banovini. Tu se radi o pomoći stradalima u razornom potresu u okolici Siska i Petrinje. Kolekta Dana “Kruha sv. Ante” ide u tu namjenu. Uključimo se i mi u tu plemenitu akciju i pomozimo prema svojim mogućnostima.

U ime Božje ženi se Dragan Tavra, sin Ivana i Željke r. Marjanović, rodom iz župe Kreševo, a sad stanuje u Sarajevu, župa Sarajevo-Dobrinja, i uzima Biljanju Stjepanović, kći + Mate i + Marije r. Antičević, iz Krčevina, naša župa. Mladencima želimo Božji blagoslov u obiteljskom životu!

Katolički tisak: stigao je novi broj Katoličkog tjednika.

20. 6. 2021. Nedjelja

† Paškal (Paško) Bradara