Zlatna harfa u Varešu Ispis E-mail
Autor: Sanja Trogrlić
26. svibnja 2014.

U nedjelju, 25. svibnja, u župi sv. Mihovila u Varešu, održana je jubilarna 30. Zlatna harfa. Nakon misnog slavlja, koje je predvodio domaći župnik fra Mirko Majdandžić predstavili su se Dječji zborovi iz ukupno 6 župa, najprije s izbornom pjesmom, a onda i s jednom pjesmom koju su izvukli iz košarice.

Nastupali su zborovi iz slijedećih župa: župa Rođenja BDM – Brestovsko, župa sv. Ante Padovanskog – Busovača, župa Duha Svetoga – Fojnica, župa Imena Marijina – Gromiljak, župa Uznesenja BDM – Kreševo te ovogodišnji domaćini, župa sv. Mihovila – Vareš. Ovogodišnju harfu su uživo prenosili i Hrvatski radio Bobovac i Radio Busovača.

Nakon svete mise i nastupa djece uslijedio je zasluženi ručak za koji su pobrinuli uslužni domaćini. Djeca su se vratila kućama sretna i ispunjena čvrstom nadom da će se divna tradicija održavanja Zlatne harfe nastaviti još mnogo godina.