Župne obavijesti 21.12.2014. Ispis E-mail
20. prosinca 2014.

• Danas je 4. nedjelja Došašća. Ulazimo u posljednje dane prije proslave Božića. Svete mise zornice slavimo još sutra i prekosutra.

• U utorak u našoj župnoj crkvi, u vremenu od 08:00h do 18:00h, je cjelodnevno klanjanje Isusu u Oltarskom Sakramentu. U 17:30h molimo krunicu, a nakon toga slavimo svetu misu za bolesnike. Ova pobožnost donosi velike milosti, stoga dođite u crkvu pokloniti se svome Isusu prije blagdana njegova rođenja.

• U srijedu je Badnji dan ili Badnjak. Na Badnji dan slavimo svetu misu kod sestara klarisa u 07:30h. Nema svete mise zornice. Molim vas da Badnju večer provedete u obiteljskom zajedništvu moleći molitvu svete krunice. U crkvi slavimo svetu misu polnoćku. Molim vas da se uzdržite od nepotrebne pucnjave koja nema nikakve veze s ovim blagdanom mira i radosti. Nakon polnoćke ostat ćemo u druženju ispred crkve, gdje će Frama Brestovsko pripremiti žive jaslice. Hvala svima koji su pomogli u organizaciji ovogodišnjeg Božića.

• U četvrtak je Božić - blagdan Rođenja Isusova. Svete mise slavimo kod sestara klarisa u 08:00h i i svečanu pučku svetu misu u 11:00h. U četvrtak navečer nema svete mise kod sestara klarisa.

• U petak, drugi dan Božića, slavimo blagdan sv. Stjepana, prvomučenika. Svete mise slavimo kao i nedjeljom.

• U subotu, treći dan Božića, slavimo sv. Ivana, apostola i evanđelista. Svete mise kod sestara klarisa u 07:00h i pučka sveta misa u 11:00h. Nema jutarnje svete mise u 08:30h.

• Uoči Božića, kao i prošle godine, blagoslovit ćemo obitelji u udaljenijim dijelovima župe kako bismo mogli završiti s blagoslovom do blagdana Bogojavljenja. Sutra blagoslov u Lisovu, Grabovcima i Hadrovcima, u utorak u Drljepanima, a u srijedu na Badnji dan naselje Drljepani. Raspored ostalih posjeta u župi pročitat ćemo na misi polnoćki i na blagdan Božića, a možete ga pogledati i na oglasnoj ploči te našoj web-stranici KLIKNITE OVDJE.

• Iduće nedjelje, na blagdan Svete obitelji, nakon pučke svete mise bit će pojedinačni blagoslov za djecu i roditelje. Pozivamo sve obitelji, osobito očeve i majke s malom djecom, da dođu i prime blagoslov.

• Do daljnjega nema Duhovne obnove za obitelji subotom navečer.

• Nastavlja se pobožnost posvete cijele naše župe Djevici Mariji. Dva putujuća kipa Djevice Marije kreću se kroz našu župu i borave u svakoj obitelji 24 sata. KIP 1 još uvijek je u Bilalovcu, a KIP 2 na Voćnjaku i ide sve do pilane, a zatim prelazi na Brezovu Kosu.

• Darovatelji za obnovu kuće: Rudolf Kajić 100 KM, Josip Batarilo +Mije 50 KM, Matan Katana +Ante 50 KM. Od srca hvala svima.

• Preplatnike Katoličkog tjednika i Svjetla Riječi molim da najave ukoliko žele biti pretplatnici i slijedeće godine. Ako ima novih pretplatnika neka se jave u župnom uredu. U župnom uredu možete nabaviti kalendare za iduću godinu.

21.12.2014. Nedjelja 07:00
† Dominko i Snježana Bošnjak