Župne obavijesti 29.03.2015. Ispis E-mail
28. ožujka 2015.

• Danas je Cvjetnica - nedjelja Muke Gospodnje kojom započinje Veliki tjedan. Danas, kao što smo najavili, u 10:30h ćemo ispred crkve blagosloviti grančice, a onda ćemo obaviti pobožnost Put križa oko brijega na kojem je smještena naša crkva. Nakon toga slavimo pučku svetu misu pod kojom ćemo čitati Muku Gospodnju.

• Skupina naših župljana se potrudila da temeljito očiste našu crkvu pred ove blagdane. To su: Kata Perić, Dalibor Perić, Đina Lukašević, Snježana Medić i Mira Duno. Od srca im hvala za iskazanu ljubav prema svojoj crkvi!

• Iduće nedjelje slavimo Uskrs - najveći kršćanski blagdan. Nakon uskrsne pučke svete mise imat ćemo tradicionalno druženje uz igru i pjesmu.

• U utorak je cjelodnevno klanjanje Isusu u Presvetom Oltarskom Sakramentu od 08:00h do 18:00h. U utorak je i 3. utorak na čast sv. Anti. U 17:30h je kratka molitva kod kipa sv. Ante, zatim u procesiji idemo do crkve moleći litanje sv. Ante. U crkvi slijedi razmatranje pred Presvetim, a nakon toga slavlje svete mise.

• U četvrtak započinje svečano Uskrsno trodnevlje. U četvrtak slavimo misu Večere Gospodnje prisjećajući se Isusove posljednje večere sa svojim učenicima. Ovo je ujedno svećenički dan. Iz ljubavi prema svetoj misi, najvrednijem daru kojeg nam je Isus ostavio, ali i iz poštovanja prema svećenicima pozivam vas da dođete u što većem broju. Nakon večernje svete mise na Veliki četvrtak, u organizaciji Frame Brestovsko, u našoj crkvi sve do ponoći bit će klanjanje Isusu u Presvetom Oltarskom Sakramentu.

• Obredi Velikog petka započinju također u 18:00h. Nakon obreda u crkvi ćemo pjevati Gospin plač. Na Veliki petak je zapovjedni post i nemrs.

• U subotu ujutro u 09:00h je tradicionalni blagoslov jela. Obredi Velike subote započinju u 19:00h. Nakon završetka obreda također će biti blagoslov jela. Ne zaboravite da su ova tri dana najsvetije vrijeme u crkvenoj godini, stoga pozivam sve župljane da bez velikog razloga ne propuštaju dolazak na ove obrede.

• U subotu, u 10:00h vjeronauk za obje grupe krizmanika. Nema probe pjevanja za djecu niti sastanka za prvopričesnike.

• Nastavlja se posveta cijele naše župe Blaženoj Djevici Mariji. KIP 1 je u Kazagićima i nastavlja prema naselju Badnje. KIP 2 je u Krčevinama.

• Pretplatnici Katoličkog tjednika podignite svoje brojeve.

• Jučer je preminula naša župljanka Milka Grabovac r. Lovrić. Sprovod danas ispred kuće žalosti u 15:00h. Sahrana na groblju Badnje. Pokoj vječni daruj joj Gospodine!

29.03.2015. Nedjelja 07:00
† Ivo Brajković