gototopgototop

Fra Damir Pavić: Nedjeljna razmišljanja

Obiteljska kateheza s Marijom

Duhovna obnova

Vojska Bezgrešne na Brestovskom

Kolumne

Kolumne: fra Ivo Pavić
Kolumne: Marija Trogrlić
Kolumne: dr. Boris Adašević
Kolumne: Saša Jarmanović

Molitve

Biciklistički klub "Sveti Franjo" Brestovsko

Oglavak Ispis E-mail
Autor: fra Damir Pavić   
29. kolovoza 2012.

Do groblja Oglavak može se doći iz dva smjera: odvajanjem u mjestu Pločari s ceste koja vodi prema Fojnici i s glavne ceste u Brestovskom preko Novog naselja, Orahova, Medovaca i Duka. S brestovačke strane udaljeno je približno 8 km od župne crkve.

Pristup do groblja na samom Oglavku je nešto teži kroz naselja Medovci i Duke, ali nadomak samoga groblja cesta je asfaltirana s uređenim kanalima. Ispred groblja je uređen parking, a oko groblja ograda od cementnih blokova.

U groblju se nalazi kapelica posvećena sv. Leopoldu Mandiću. Sagrađena je 2000. godine u spomen našim pokojnima i poginulim braniteljima. Na groblju su vidljivi i neshvatljivi tragovi vandalizma: s nadgrobnih ploča se skidaju metalni rukohvati, vjerojatno radi prodaje.

Na Oglavku, kao i na ostalim grobljima, služe se svete mise na proljeće i u jesen svake godine. S Oglavka se pruža divan pogled preko Kiseljaka sve do brda iznad Sarajeva. Ispod groblja Oglavak smješteno je Kužno groblje (Malo groblje).

 

Hvaljen Isus i Marija!

Poštovani posjetitelji,

dobro došli na službenu stranicu Župe Rođenja BDM Brestovsko.

Ovim putem našim župljanima i svim ljudima dobre volje želimo približiti život naše župne zajednice, prenositi poruku Evanđelja i posredovati kršćanske vrednote.

Mir i dobro!

Cjelodnevno klanjanje

Samostan Svete Klare

Klarise na Brestovskom

Poveznice

Duhovna poezija

Katekizam Katoličke Crkve

Pregled članaka

Svetac mjeseca

Svetac mjeseca


Katolički kalendar

Katolički kalendar 2016.

Najčitanije

Najnoviji prilozi

Foto albumi

Klikni za foto albume

2012-2016 © Župa Rođenja Blažene Djevice Marije - Brestovsko