Župne obavijesti 19.04.2015. Ispis E-mail
18. travnja 2015.

• Danas je 3. nedjelja po Uskrsu. Danas je i Mlada nedjelja. Nakon pučke svete mise skupština Franjevačkog svjetovnog reda.

Važna obavijest: svi koji žele poći u Sarajevu 6. lipnja na susret s papom Franjom na stadionu Koševo neka se što prije prijave imenom i prezimenom. Prijave ćemo primati kroz iduća dva tjedna, a nakon toga se više neće moći prijaviti. Molim vas prijavite se što prije - može i telefonom. Kartu od 5 KM ćete plaćati u autobusu. Sada nam je potreban samo broj župljana. Također svi koji žele poći 1. svibnja Gospi u Olovo neka se što prije prijave. Cijena karte je 10 KM.

• Iduće nedjelje je Prva sveta pričest u našoj župi. Pozivam na dostojanstvenu proslavu ovoga slavlja.

• U utorak je cjelodnevno klanjanje Isusu u Presvetom Oltarskom Sakramentu od 08:00h do 18:00h. U utorak je i 6. utorak na čast sv. Anti. U 17:30h je kratka molitva kod kipa sv. Ante, a zatim pobožnost nastavljamo u crkvi.

• Djeca koja ove godine idu na Zlatnu harfu pjevat će za Prvu pričest. Molimo neka dođu na probu u četvrtak u 16:30h.

• U petak u 18:00h Sveta ispovijed za prvopričesnike i njihove roditelje. Molimo roditelje da obavezno dođu na ispovijed.

• U petak u 19:00h sastanak Franjevačke mladeži.

• U subotu, 25. travnja, na blagdan sv. Marka, započinjemo proljetni blagoslov polja na našim grobljima. Svetu misu slavimo na groblju Javorje u 11:00h. Iduće nedjelje, zbog Prve pričesti u našoj župi, nema svetih misa po grobljima.

• Iduće subote drukčiji raspored vjeronauka za krizmanike: u 14:00h I. grupa i u 15:00h II. grupa. Nema probe pjevanja.

• U subotu redovita Duhovna obnova u našoj župi. U 17:30h molimo svetu krunicu, a u 18:00h slavimo svetu misu. Nakon misnog slavlja je klanjanje Isusu u Presvetom Oltarskom Sakramentu.

• Raspored ostalih proljetnih misa na grobljima: 3. svibnja na grobljima Kosnice i Datići; 10. svibnja na grobljima Bilalovac i Badnje; 17. svibnja na grobljima Grebci i Maslinovići; 31. svibnja na groblju Oglavak.

• Po dva putujuća Gospina kipa nastavlja se posveta cijele naše župe Blaženoj Djevici Mariji.

• Krizmanici naše župe danas su u Međugorju. Ovo hodočašće je duhovna priprema za sakrament krizme koja će u našoj župi biti 9. svibnja. Hvala darovateljima koji su omogućili besplatan prijevoz krizmanika.

• Iduće nedjelje, poslije večernje svete mise u 18:00h, u fojničkoj crkvi se održava Uskrsni koncert. Nastupaju Viteški akordi i Muzička akademija iz Sarajeva. Svi su dobrodošli.

• Stigao je novi broj Katoličkog tjednika. U župnom uredu možete nabaviti i novi broj Glasnik mira iz Međugorja.

• Prošloga tjedna, opremljen svetim sakramentima, umro je naš župljanin Jozo Brajković. Sahranjen na groblju Oglavak. Pokoj vječni daruj mu Gospodine!

19.04.2015. Nedjelja 07:00
† Dujo i Kata Trogrlić
† Davor Dilber
Pro populo - za sav puk župne zajednice