Završena obnova župne kuće na Brestovskom Ispis E-mail
17. svibnja 2015.

Dragi župljani župe Brestovsko, poštovani posjetitelji naše stranice!

Prošla je otprilike godina dana otkako smo pozvali sve naše župljane i sve ljude dobre volje da pomognu u obnovi dotrajale župne kuće na Brestovskom. Nakon tog poziva krenuli smo s Božjom pomoći u taj veliki i skupi zahvat.

Najprije je skinut stari krov i urađeni dodatni zidarski radovi, a nakon toga je kuća pokrivena. Time je završena prva faza obnove župne kuće. Bogu hvala na tome!

Nakon toga krenuli smo u drugu fazu obnove, a to je bila zamjena stolarije na kući. U kratkom vremenu, Bogu hvala, uspješno je završen i taj dio.

Treća faza obnove župne kuće je bila najzahtjevnija: trebalo je postaviti izolaciju na kući, a zatim uraditi i kompletnu fasadu. S Božjom pomoći i taj dio je sretno dovršen!

Četvrti korak je bilo postavljanje balkonskih ograda i keramike. Zadnjih mjeseci i to smo, Bogu hvala, uspjeli završiti!

Danas, nakon svih ovih radova, zahvalan Bogu na svemu, želim zahvaliti i svima vama, dragi župljani i dragi darovatelji, koji ste pokazali svoju dobrotu i solidarnost i pomogli svojim prilozima da dovršimo ovaj projekt. Također, sve obaveze prema izvođačima radova su izmirene.

Premda je među darovateljima bilo i onih koji su pomogli malo više od drugih, ne bih želio nikoga posebno izdvajati – zahvale su upućivane svake nedjelje kada su se čitala imena darovatelja - nego bih želio zazvati Božje milosrđe i blagoslov na sve vas koji ste se odazvali na ovu akciju. Od srca vam svima hvala!

Da biste mogli steći uvid što je urađeno u nastavku donosim i fotografije župne kuće prije i poslije obnove.

S poštovanjem i zahvalnošću sve Vas od srca pozdravljam!

Fra Damir Pavić, župnik