gototopgototop

Fra Damir Pavić: Nedjeljna razmišljanja

Obiteljska kateheza s Marijom

Duhovna obnova

Vojska Bezgrešne na Brestovskom

Kolumne

Kolumne: fra Ivo Pavić
Kolumne: Marija Trogrlić
Kolumne: dr. Boris Adašević
Kolumne: Saša Jarmanović

Molitve

Biciklistički klub "Sveti Franjo" Brestovsko

Održan XVIII. Framafest u Mostaru Ispis E-mail
Autor: Marija Trogrlić   

Pod geslom "Ti si nada naša i veselje" 31. listopada 2015. u Mostaru je održan XVIII. festival duhovne glazbe Franjevačke mladeži - Framafest. Domaćin ovogodišnjeg Framafesta bilo je područno bratstvo Frame Hercegovina, a nositelj cijelog projekta je Nacionalno vijeće Frame Bosne i Hercegovine.

Festival je okupio oko tisuću framaša iz cijele BiH, kao i Frame s područja grada Zagreba. Framaški susret je započeo na najljepši način – svečanim misnim slavljem u crkvi sv. Petra i Pavla, kojeg je predvodio fra Ljubo Kurtović, područni duhovni asistent OFS-a Hercegovina, u koncelebraciji s još tridesetak duhovnih asistenata. Po završetku svete mise, sve okupljene u ime Organizacijskog odbora Framafesta, pozdravio je fra Slaven Brekalo, nacionalni duhovni asistent Frame BiH, najavivši pri tome i svojevrsno iznenađenje. Naime, mostarski framaši su, nakon dugih mjeseci pripreme, priredili najveće klavirske tipke na svijetu, duge 20 metara, na kojima je odsvirana framaška himna Pođimo zajedno. Ukoliko stigne zvanična potvrda iz Londona, Frama BiH će ovime ući u Guinnessovu knjigu rekorda.

Sam Festival održao se u Hrvatskom domu Herceg Stjepan Kosača. Na samom početku, okupljene su pozdravili fra Ivan Ševo, u ime Hercegovačke franjevačke provincije, te Anđelka Oreč, nacionalna predsjednica Frame BiH. Na Festivalu je nastupilo ukupno dvadeset Frama koje su predstavile svoje skladbe: Brestovsko, Bugojno, Čerin, Dolac, Fojnica, Gračac, Humac, Jajce, Kiseljak, Kreševo, Međugorje, Mostar, Osova, Posušje, Rumboci, Seonica, Široki Brijeg, Tomislavgrad, Tuzla i Zbor Frama grada Zagreba.

Već petu godinu zaredom i Frama Brestovsko ima svoju pjesmu na ovom jedinstvenom festivalu. Ove godine to je skladba Dostojni Imena, u izvedbi framašice Marije Vujica.

Dok su framaši iščekivali odluke tročlanog stručnog žirija, fra Marin Karačić zajedno sa svojim bendom je izveo nekoliko autorskih duhovnih pjesama koje mladi rado slušaju i pjevaju.

I na koncu, prema ocjeni stručnog žirija sveukupni pobjednik XVIII. Framafesta je Frama Osova s pjesmom To je nada ta. Nagradu za najbolji scenski nastup dobila je Frama Međugorje s pjesmom Budi sa mnom, a za najbolji tekst Frama Čerin - Samo jedan tren.
Bio je ovo jedan milosni bratski susret na kojemu su se mlada srca molitvom i pjesmom uzdizala Bogu.

 
Povezani članci :

» Suradnja FSR-a i Frame Brestovsko

U nedjelju, 13. ožujka, naše su dugogodišnje framašice Ana-Marija Knežević i Marija Trogrlić održale članovima Franjevačkog svjetovnog reda u Brestovskom predavanje na temu “FSR i Frama – jedna obitelj”. Oduševljenje ovakvim vidom...

» Novo vijeće Frame Brestovsko

U petak, 11. prosinca 2015. god., održana je redovna izborna skupština Frame Brestovsko. Na početku susreta framaši su zazvali Duha Svetoga kako bi među sobom prepoznali osobe koje će voditi bratstvo kroz sljedeću godinu. Ukupno dvadeset...

» Primanja i obećanja Frame Brestovsko

U nedjelju, 22. studenog 2015. god., održan je svečani obred primanja i davanja obećanja u Frami Brestovsko pod geslom: "U Bogu mom je snaga moja sva!". Ovaj se obred u našoj župi već dugi niz godina održava na svetkovinu Krista Kralja. Ove...

» Hodočašće u Međugorje

U subotu, 21. studenog 2015., vjernici župe Brestovsko, zajedno s vjernicima iz okolnih župa, predvođeni župnikom, fra Damirom Pavićem, uputili su se u mjesto mira, molitve i Gospine prisutnosti - Međugorje. Krenuli smo u ranim jutarnjim...

» Sportski susret Frame u Uskoplju

U subotu, 19. rujna, u župi Uskoplje održan je XI. Sportski susret Frame Bosne Srebrene, pod geslom Mir i dobro širimo koji je povezan s obilježavanjem 20 godina djelovanja Frame u provinciji. Susret je okupio oko 700 framaša iz 25 župa, a...

» V. Franjevački hod Frame Bosne Srebrene

Ove godine imao sam veliku milost biti sudionikom petog Franjevačkog hoda Frame Bosne Srebrene. Hod je održan od 25. srpnja do 5. kolovoza pod geslom “Mir i dobro širimo”. Na hodu je sudjelovalo oko pedesetak framaša iz dvadeset župa...

» Frama Brestovsko na Mladifestu u Međugorju

Pod geslom "Mir vama" u Međugorju je od 31.7. - 6.8.2015. održan 26. Mladifest – Međunarodni molitveni susret mladih. Devet naših framaša je skupa s duhovnim asistentom fra Damirom Pavićem u programu sudjelovalo od 3. do 6. kolovoza.Jutarnji...

» Franjevački hod na Brestovskom

U ponedjeljak, 27. srpnja, sudionici Franjevačkog hoda stigli su u našu župu. Naime, od 25.07. do 05.08. održava se V. Franjevački hod Frame Bosne Srebrene. Ovogodišnja ruta je od župe Vitez preko Busovače, Brestovskog, Fojnice, Kreševa i...

» Dječje ljeto Frame Brestovsko 2015.

Pod geslom “Da vaša radost bude potpuna” (Iv 15,11) u našoj župi je od 17. do 19. srpnja 2015. god. održano treće Dječje ljeto. Projekt su organizirali animatori Frame Brestovsko u suradnji sa župnim uredom. Na Dječjem ljetu sudjelovalo...

» Susret pape Franje s mladima u Sarajevu

{youtube}KiTh1AEF2s0{/youtube}

» "Dodir Ljubavi" u svetištu sv. Nikole Tavelića

U srijedu, 13. svibnja, u svetištu sv. Nikole Tavelića na Kovačićima u Sarajevu, održana je Duhovna obnova uz temu "Uzašao je!". Cijelu duhovnu obnovu svojim sviranjem i pjevanjem uljepšali su članovi našeg benda, a sam program je vodio...

» Hodočašće krizmanika u Međugorje

Za krizmanike naše župe 19. travnja 2015. godine organizirano je hodočašće u Međugorje. U pratnji župnika fra Damira Pavića i nekoliko framaša, njih 45 je krenulo u Međugorje već u mračnim jutarnjim satima.Kako ovogodišnje krizmanike...

Hvaljen Isus i Marija!

Poštovani posjetitelji,

dobro došli na službenu stranicu Župe Rođenja BDM Brestovsko.

Ovim putem našim župljanima i svim ljudima dobre volje želimo približiti život naše župne zajednice, prenositi poruku Evanđelja i posredovati kršćanske vrednote.

Mir i dobro!

Cjelodnevno klanjanje

Samostan Svete Klare

Klarise na Brestovskom

Poveznice

Duhovna poezija

Katekizam Katoličke Crkve

Pregled članaka

Svetac mjeseca

Svetac mjeseca


Katolički kalendar

Katolički kalendar 2016.

Najčitanije

Najnoviji prilozi

Foto albumi

Klikni za foto albume

2012-2016 © Župa Rođenja Blažene Djevice Marije - Brestovsko