Župne obavijesti 09.09.2012. Ispis E-mail
08. rujna 2012.

23. NEDJELJA KROZ GODINU

• Danas je 23. nedjelja kroz godinu i svečana vanjska proslava Male Gospe. Za proslavu patrona naša župa se pripremala Devetnicom - svaku večer smo molili krunicu, slavili svetu misu i klanjali se Isusu u Presvetom Oltarskom Sakramentu.

Hvala Gospodinu za sve milosti kroz ovo vrijeme priprave za patron.

Hvala svećenicima koji su predvodili misna slavlja i onima koji su bili na raspolaganju vjernicima za svetu ispovijed.

Također hvala časnim sestrama, Frami, pjevačima, prakaraturima, ministrantima, župljanima koji su ovih dana oblačili narodne nošnje i svim župljanima koji su na bilo koji način pomogli u dostojanstvenoj proslavi našega patrona.

• Preko tjedna svete mise slavimo u kapelici sestara klarisa u 07:30h. U petak ujutro ćemo jutarnju svetu misu kod klarisa za pokojne iz obitelji Glavaš, zbog održavanja Franjevačkog kapitula u Tolisi, iznimno slaviti ujutro u 06:30h.

• Od katoličkog tiska stigao je Katolički tjednik i Svjetlo Riječi. Tisak možete nabaviti poslije svete mise u župnom uredu.

• Iz Katoličkog kalendara izdvajamo: U srijedu je ime Marijino. U četvrtak je sv. Ivan Zlatousti, biskup i crkveni naučitelj. U petak je Uzvišenje Svetog Križa, a u subotu Blažena Djevica Marija Žalosna.

• Iduće nedjelje zbog vanjske proslave Imena Marijna u susjednoj župi Gromiljak u našoj crkvi neće biti pučke svete mise u 11:00h.

• Raspored održavanja jesenskih svetih misa: 23.09. Javorje i Maslinovići, 30.09. Bilalovac i Badnje, 07.10. Kosnice i Oglavak i 14.10. Grebci i Datići. Raspored možete pročitati i na oglasnoj ploči ispred crkve.

• Sve vijesti i događanja iz naše župe i života Crkve možete pratiti na našoj župnoj web-stranici www.zupa-brestovsko.com.

09.09.2012. Nedjelja 07:00
† Jozo Petrušić
† Nikola i Mara Dilber i † iz obitelji Dilber
Pro populo - za sav puk župne zajednice